Co w Stowarzyszeniu piszczy

Zrealizowane zadania

– Odsłoniliśmy rzeźby prof. Anny Rodzińskiej w parku przy Podkomorskiej. Po uroczystości odbył się sfinansowany przez nas wykład popularyzorski dotyczący sztuki współczesnej profesora Krzysztofa Moraczewskiego.

– Dorzuciliśmy się do zakupu kamery monitoringu dla Wspólnoty Mieszkaniowej przy Cześnikowskiej. Kamera obejmuje kawałek parku przy Podkomorskiej i rzeźby profesor Rodzińskiej. 

– Jan i Adam Pieczyńscy pomogli przewieźć zabytkową pompę z ogrodków działkowych przy Reymonta, którą poddaliśmy renowacji. Została posadowiona w Parku Manitiusa.

– Joanna Tropiło została naszą „łączniczką” z ZDM i Aquanetem. Dzięki temu zgłaszanie awarii u usterek jest o wiele szybsze. 

– Joanna i Paula Pietrkiewwicz przeprowadziły audyt dziur na osiedlowych ulicach. Lista ubytków w jezdni została przekazana ZDM, który dziury załatał. 

– Aleksander Przybylski poprowadził spacer architektoniczny po Abisynii.

– Zaimpregnowaliśmy ławko-donicę na skwerze przy pompie, wsadziliśmy do niej wrzośce a póżniej bratki. A ostatnio Luiza znów posadziła wrzośce.

– W związku z napaścią Rosji na Ukrainę zorganizowaliśmy wystawę antywojennych i proukraińskich grafik w Galerii O!płotek

– Zaprosiliśmy dzieciaki z Ukrainy uczęszczające do SP 74 do wykonania pisanek, które zawiesiliśmy na „drzewku” przy skwerze przy pompie.

– Sfinansowaliśmy wykład profesora Arkadiusza Jełowickiego na temat tradycji wykonywania ukraińskich pisanek oraz ich symboliki.

– Udostępnialiśmy posty Agnieszku Kucy, która zaangazowana była w zbiórki odzieży oraz innych artykułów dla uchodźców. 

– Zgłosiliśmy konieczność usunięcia jemioły z jesionów do ZDM, co zostało zrealizowane.

– Naprawiliśmy uszkodzony dekiel pompy przy Senatorskiej.

– Gablota stowarzyszenia zyskała „redkatorkę gazetki ściennej” w osobie Agnieszki Krzyśki:)

Wraz z ZZM uczestniczyliśmy w oficjalnym otwarciu Parku Sąsiedzkiego przy ulicy Podkomorskiej.

– Wznowiliśmy razem ze Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska zbiórkę na odtworzenie zniszczonego pylonu SIM nad Rusałką.

– Udostępnialiśmy nagrania z włamań przy Kasztelańskiej i Kanclerskiej ponawiając apele dotyczące zamykania furtek i zgłaszania kradzieży na policję. 

– Posadziliśmy w parku przy Podkomorskiej  brzozy pamięci Michała Rajewskiego oraz zamontowaliśmy tabliczkę na pobliskiej ławce dedykując ją Michałowi.

– Wystąpiliśmy w programie o Abisynii z cyklu MÓJ POZNAŃ MOJA WIELKOPOLSKA, do obejrzenia na kanale You Tube.

– Dzięki staraniom naszym i radnych OGRPd położony został wreszcie nowy asfalt na ulicy Senatorskiej na której trwał remont Aquanetu.

– Zlicytowaliśmy antywojenne grafiki z Galerii O!płotek i pieniądze przekazaliśmy na wyposażenie tira z pomocą medyczną dla szpitala w Stanisławowie. 

Plany na ostatni kwartał 2022 i 2023 r.

– Przygotujemy wystawę w Galerii O!płotek dotyczącą 5 lecia istnienia Stowarzyszenia.

– Chcemy sfinansować wykład dra Pawła Skrzypalika dotyczący dawnego cmentarza ewengelickiego przy ul. Grunwaldzkiej. 

– Weźmiemy udział w otwarciu wystawy w Muzeum Archeologicznym i na Rynku Łazarskim, która poświęcona jest wynikom poszukiwań na rynku w związku z jego przebudową. Wystawa fotograficzna z rynku powędruje później do Galerii O!płotek.

– Rozpoczniemy prace nad adaptacją skweru Marszałkowska/Kasztelańska.

– Rozważymy dokupienie 5 berberysów płożących i słupków z linką na rabatę w parku przy Podkomorskiej, która jest rozdeptywana przez pieszych. 

– Będziemy działać nadal przy pracach związanych z przebudową ulicy Kasztelańskiej, czeka nas dyskusja odnośnie zmiany kierunków ruchu na całej Abisynii

– Mirek Preiss włączył się w działania w ograniczeniu ruchu na ul. Marszałkowskiej poprzez wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych, wraz z Anną Sasiak-Patkowską wnioskowali w tym temacie na sesji rady osiedla.

– Zawnioskowaliśmy do rady osiedla GrPD o oficjalnie nazwanie parku przy ul. Podkomorskiej PARKIEM SĄSIEDZKIM.

– Chcielibyśmy zorganizować ognisko w lasku Marcelińskim lub na Strzeszynie tak jak to mieliśmy w zwyczaju przed pandemią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *