Podsumowanie 2021

Koniec roku to tradycyjnie okres podsumowań.

Oto nieco przydługa lista tego, co udało się zrobić Stowarzyszeniu w 2020 :)

– W marcu wykonaliśmy i powiesiliśmy ponad 20 tabliczek zachęcających do sprzątania po psach oraz do nieśmiecenia przy sklepie Społem
– W kwietniu poszerzyliśmy łąki kwietne przy Społem i dosialiśmy kwiaty.
– W kwietniu w Galerii O!płotek odsłoniliśmy wystawę o architekcie Janie Węcławskim, na którą pozyskaliśmy grant z Stowarzyszenia Architektów Polskich w Poznaniu.
– W maju ogłosiliśmy konkurs fotograficzny Abisynia w Obiektywie
– W czerwcu nakręciliśmy i opublikowaliśmy film o Kościele pw. Jana Kantego, o którym opowiadała krytyk architektury Jakub Głaz.
– W sierpniu oddano do użytku światła przy Marszałkowskiej. To rezultat także naszych starań w mediach społecznościowych i apeli do władz miasta.
– We wrześniu odsłoniliśmy w Galerii O!płotek wystawę „Abisynia maluje”, prezentującą dorobek plastyczny naszych sąsiadów.
– W tym samym miesiącu dzięki naszym staraniom wystawa o Janie Węcławskim została przewieziona i umieszczona na dziedzińcu Urzędu Miasta.
– We wrześniu odsłoniliśmy pylon SIM poświęcony historii powstania jeziora Rusałka, na który zebraliśmy pieniądze razem ze Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska.
– We wrześniu wzięliśmy po raz kolejny udział w akcji Sprzątanie Świata porządkując uliczkę i teren wokół Społem oraz Park Sąsiedzki.
– We wrześniu zgłosiliśmy projekt Parku Sąsiedzkiego na Grunwaldzkie do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i przeprowadziliśmy kampanię wśród mieszkańców na rzecz głosowania na Park. Realizowaliśmy ją poprzez posty na fb, maile, ulotki, plakaty i banery.
– Uzyskaliśmy zgodę wybitnej rzeźbiarki Anny Rodzińskiej, na nieodpłatne wykorzystanie projektu jej rzeźby w celu wykonania odlewu, który mógłby stanąć w Parku Sąsiedzkim.
– W październiku włączyliśmy się w cykl spacerów Stowarzyszenia Łazęga Poznańska oprowadzając liczne grono osób po osiedlu.
– W październiku odsłoniliśmy tablicę SIM poświęconą Bronisławowi Dietlowi, którą współfinansowaliśmy.
– W październiku zrealizowany został remont chodnika przy skwerze z pompą. To rezultat naszych apeli do ZDM, a także zaangażowania poprzez dostarczenie gotowego projektu.
– Po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Listonosza fundując doręczycielkom talon do cukierni.
– W listopadzie rozpoczęliśmy działania na skwerze G. Labudy zmierzające do jego rewaloryzacji, a także upamiętnienie patrona. Pozyskaliśmy środki i zasadziliśmy dąb czerwony pamięci profesora.
– Również w tym miesiącu ZDM zasadził drzewa w ul. Drzewieckiego, co było rezultatem naszego ciągłego lobbingu w tej sprawie u osiedlowych radnych
– Z okazji Święta Niepodległości (oraz innych świąt państwowych) udekorowaliśmy osiedle biało-czerwonymi kokardami a hydranty ubrankami.
– Na Święta Bożego Narodzenia rozkręcaliśmy akcję dekorowania osiedla.

Najważniejsze plany zarządu na rok 2021:
Chcemy kontynuować działania na skwerze G. Labudy poprzez wykonanie tablicy SIM poświęconej historykowi, a jeśli uda się uzyskać grant z Wydziału Kultury, także przez zorganizowanie cyklu wykładów historycznych.
Przystąpimy do prac projektowych, które pozwolą wczesną wiosną na nasadzenia zieleni na skwerze przy pompie oraz ustawienie tam specjalnej donicy.
Zajmiemy się kwestią remontu chodników w ul. Marszałkowskiej
Nadal będziemy działać na rzecz parku sąsiedzkiego przy szkole gastronomicznej. To oznacza kontakt z radnymi i zabieganie o środki na inwestycję spoza budżetu obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *